Biało- niebieskie życie
PustaMiska - akcja charytatywna
Liza czeka na pomoc!

koty adopcje
Blog > Komentarze do wpisu

Prawie Blog Day

Przeczytałam dziś u kate_mac o inicjatywie Blog Day, co prawda o trzy dni za późno, ale jednak. W sumie od dawna nosiłam się z zamiarem zaprezentowania kilku blogów o tematyce okołofińskiej i nie tylko, które czytuję, więc teraz mam pretekst żeby to zrobić. Enjoy :)

1. http://svenskfinland.wordpress.com/

Mój absolutny faworyt wśród fińskich blogów, być może dlatego, że zajmuje się wyłącznie tym, co jest moim konikiem - finoszwedzkością. Drugi powód jest taki, że blog ten daje zupełnie inną perspektywę - prowadzi go Finoszwed (po angielsku).

2. http://www.finlandforthought.net/

Bloga prowadzi Phil Schwarzmann, Amerykanin mieszkający w Finlandii, występują też gościnnie inni blogerzy. Blog lekki i dowcipny, z wdziękiem punktujący fińskie dziwactwa.

3.http://helsinkippusa.wordpress.com/

Zdjęcia z krótkim komentarzem (tak naprawdę, nie zawsze z krótkim lub nie zawsze z komentarzem). Na zdjęciach do obejrzenia różne dziwowiska z Helsinek.

4. http://hagmarkcooper.wordpress.com/

To (niestety) był doskonały blog Anglika mieszkającego na Wyspach Alandzkich. Był, bo od dwóch lat nie jest aktualizowany, niemniej wciąż pozostaje ciekawym spojrzeniem na międzykulturowe różnice.

5. http://nemoo.wordpress.com/

Autor bloga, Enrique Tessieri pisze o wszystkim, polityce, społeczeństwie, emigracji, różnicach kulturowych. Bardzo ciekawe, spróbujcie.

 

----

Moich własnych 5 ukochanych blogów (nie związanych z Finlandią)

1. http://jezwegierski.blox.pl/

Nie wiem co napisać, po prostu jestem wierną (acz zazwyczaj ukrytą) wielbicielką blogowego talentu Jeża i samych Węgier (za wyjątkiem tego) :)

2. http://hrjakchorwacja.blox.pl/

patrz wyżej (Jeża zamienić na Macieja Dobosiewicza, a Węgry na Chorwację). Chorwacja to kraj absolutnie przystojnych mężczyzn, ach...

3. http://heyquietgirl.blogspot.com/

Valerie Chua i jej fantastyczne akwarele.

4. http://festyinstyle.blogspot.com

Trochę z sentymentu, panna Festy jest Węgierką i prowadzi bloga o modzie.

5. http://stuffnoonetoldme.blogspot.com/

Rysunki Alexa Noriegi.

 

A tu baner - link do Blog Day

Blog Day 2010

 

czwartek, 02 września 2010, bury.kocurek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: